فروش منبت

فروش منبت | منبت آریا

فروش منبت

چرا باید بر روی فروش منبت سرمایه گذاری کنیم؟

فروش منبت

اگر به دنبال یک فرصت سرمایه گذاری در حوزه صنعت چوب و تولیدات چوبی هستید، پیشنهاد می‌کنم که حتماً بر روی گزینه فروش منبت به طور جدی فکر کنید. شاید در نگاه اول این دیدگاه را داشته باشید که حوزه تولید منبت آماده و تولید قطعات چوبی با استفاده از آنها در حال حاضر اشباع شده است و بازار آن در اختیار چند شرکت بزرگ قرار دارد.

اما کسانی که در مورد توانایی و قابلیت‌های دستگاه‌های منبت کاری مانند دستگاه سی ان سی و دستگاه روتر اطلاعات کافی دارند، مطمئناً چنین دیدگاهی نسبت به بازار فروش منبت ندارند و به خوبی از ظرفیت این بازار اطلاع دارند. اگرچه در ادامه به مزایای حضور در این بازار به شکل دقیق‌تر و با بررسی جزئیات بیشتر خواهیم پرداخت، اما فراموش نکنید که قطعات منبت آماده در تمامی نقاط کشور قابل استفاده هستند و حتی نجاری‌های موجود در کوچک‌ترین شهرها نیز امکان استفاده از آن را دارند.

بنابراین برای فروش منبت بازار کافی وجود دارد و می‌توانید تمرکز خود را به صورت محلی و منطقه‌ای قرار دهید. حالا با ما همراه باشید تا چند مورد اطلاعات کلی‌تر و دقیق‌تر در مورد این شیوه ارائه دهیم.

فروش منبت به چه صورتی انجام می‌شود؟

در مورد نحوه فروش منبت شیوه و روش خاصی وجود ندارد و انجام به آن به استراتژی و حجم تولید کارخانه‌ها و کارگاه‌ها بستگی دارد. به عنوان مثال، بیشتر کارگاه‌های بزرگ دارای تولید با حجم بالا هستند و معمولاً با کارگاه‌های کوچکت قرارداد می‌بندند که منبت آماده مورد نظر آنها را تأمین کند.

این موضوع برای فروش آنها بسیار مناسب است و نیازی نیست که روند تولید خود را در زمان‌های مختلف تغییر دهند. اما در مورد کارگاههای کوچک‌تر، این موضوع کمی متفاوت است و به حجم تولید آنها و مشتریان بستگی دارد. کارگاه‌های کوچک با نجاری‌ها در ارتباط هستند و احتمالاً خودشان نیز به تولید وسایل چوبی مختلف فعالیت دارند.

بنابراین این کارگاه‌ها در کنار اختصاص منبت‌های تولید شده به محصولات خود، تلاش دارند که از طریق فروش منبت به کارگاه‌های کوچک‌تر و کارگاه‌های نجاری، یک منبع درآمد برای خود ایجاد کنند. البته در هر دو صورت، فروش این قطعات به صورت عمده و کلی انجام می‌شود و تولیدکنندگان ترجیح می‌دهند که دردسر کمتری در این مسیر تحمل کنند.

مزایای فروش منبت در بازار

در مورد مزیت فروش منبت در بازار به دو شکل می‌توان آن را مورد بررسی قرار داد. در وهله اول، از منظر تولید کنندگان وسایل چوبی، استفاده از منبت آماده به آنها کمک می‌کند که فرایند تولید خود را با سرعت بالاتری انجام دهند. این موضوع به آنها در جذب مشتری بیشتر و بازاریابی برای محصولات خود کمک می‌کند.

در ضمن آنها می‌توانند سرمایه مربوط به خرید دستگاه منبت کاری را به خرید منبت اختصاص دهند و از این طریق در زمان کارگاه صرفه جویی لازم را لحاظ کنند. حتی با استفاده از فروش منبت این کارگاه‌های کوچک هستند که از تولید ضایعات و پایین آمدن بازدهی تولید فرا نکند.

اما در مورد تولیدکنندگان اصلی و فروشندگان منبع در بازار، این قضیه کاملاً متفاوت است و روند سوددهی آنها نیز فرق می‌کند. فروش منبت آماده این شانس را به آن‌ها می‌دهد که دستگاه خود را بر روی تولید یک قطعه خاص تنظیم کنند و نیازی به تغییرات مداوم و پی در پی در تنظیمات دستگاه نداشته باشد.

حتی، آن‌ها نیاز ندارند که وارد حوزه کارهای پیچیده‌تر مانند تولید مبلمان و فروش آنها شوند؛ بلکه قطعاتی که وجود آنها برای تولیدکنندگان سرویس مبلمان حیاتی است، تولید می‌کنند و طرف مقابل مجبور است که از این قطعات استفاده کنند. این موضوع به خودی خود می‌تواند یک انگیزه بزرگ برای فروش منبت آماده باشد.

دلایل اصلی فروش منبت

اما فروش منبت می‌تواند دلایل مهمی داشته باشد که امروزه می‌بینیم بسیاری از شرکت‌های بزرگ ایران به تولید این قطعات فعالیت دارند. بنابراین، برای اینکه بتوانیم یک انگیزه برای سرمایه‌گذاری شما ایجاد کنیم، به سه مورد از دلایل حضور این شرکت‌ها در این بازار اشاره خواهیم کرد و مزیتی که از این طریق دریافت می‌کنند را عنوان می‌کنیم:

  • تولید منبت به صورت عمده دردسر کمتری دارد: برای درک این موضوع توصیه می‌کنم که روند تولید منبت را با روند تولید سرویس مبلمان منزل یا سایر وسایل تزیینی منزل مقایسه کنید. زمانی که شما به تولید منبت فعالیت دارید، تنها لازم است که مقدمات انجام کار را فراهم کنید و از طریق تأمین مواد اولیه، بقیهه فرآیند تولید را به دستگاه‌های منبت‌کاری واگذار کنید. اما کسانی که از منبت برای وسایل خود استفاده می‌کنند، علاوه بر این که مجبور هستند نحوه استفاده و شکل مناسب طراحی آنها را در نظر بگیرند، باید شرایط فروش محصولات خود را فراهم کنند. این یعنی شرکت‌های تولید کننده وسایل چوبی مجبور به خرید منبت هستند، و همین موضوع فضای کافی برای فروش منبع در اختیار شما قرار خواهد داد.
  • منبت آماده در بیشتر قسمت‌های ساختمان کاربرد دارند: برای درک استفاده از منبت آماده در بخش‌های مختلف منزل خود توصیه می‌کنم که حتماً وسایل مختلف چوبی را بررسی کنید و ببینید که تا چه اندازه این قطعات در وسایل شما کاربرد دارند. البته استفاده از آنها فقط به منازل مسکونی محدود نمی‌شود و در بسیاری از سازمانهای اداری نیست کاربرد دارند. بنابراین کسانی که به تولید این قطعات مشغول هستند، در مورد فروش منبت نگرانی خاصی نخواهند داشت و بازار کافی برای آنها وجود دارد. این موضوع کمک می‌کند که شرکت‌های تولید کننده با خریداران متنوعی در ارتباط باشند و زمینه بازاریابی بیشتر برای محصولات خود فراهم کنند.
  • توان پاسخگویی به مشتری را بالا می‌برد: حالا بیایید فارغ از تمامی موارد فوق یک کارگاه را در نظر بگیریم که در ضمن تولید قطعات منبت، امکان استفاده از آن در وسایل چوبی منزل را نیز فراهم کرده است. طبیعت زمانی که از یک دستگاه منبت کاری در کارگاه استفاده می‌شود، لازم است که زمان کافی و نیروی انسانی برای بخش تولید قطعات منبت اختصاص یابد. اما با وجود فروش منبت توسط شرکتهای تولید کننده، این امکان فراهم می‌شود که محصولات شرکت مورد نظر با سرعت بیشتری تولید شود و امکان پاسخگویی سفارشات مشتریان خود را داشته باشند.

می‌بینید که کسب درآمد و سرمایه گذاری برروی فروش منبت چندان سخت و پیچیده نیست و حتی بازار کافی برای آنها نیز وجود دارد. اما اگر هنوز هم در این زمینه ابهاماتی دارید، با کارشناسان منبت آریا در تماس باشید تا در زمینه‌های مختلف به شما مشورت دهند.

کلمه کلیدی : فروش منبت

درباره نویسنده

تیــم طراحــی و توسعـــه گوگـــــــــل