فروش منبت آماده

فروش منبت آماده | منبت آریا

فروش منبت آماده

چرا فروش منبت آماده طرفداران بسیاری دارد؟

فروش منبت آماده

شاید افراد زیادی نباشند که از فروش منبت آماده اطلاع داشته باشد؛ اما نکته جالب در مورد هم این افراد این است که اغلب آنها به شکل‌های مختلفی از این منبت‌ها استفاده می‌کنند و نقش آنها را در بخش‌های مختلف زندگی خود احساس نمی کنند. البته نداشتن اطلاعات تعدادی از آنها، به حدی است که منبت آماده را همانند منبت کاری‌های اصیل می‌دانند و حتی در مورد نحوه اجرا و شکل پیاده سازی آن‌ها اطلاعی ندارند.

جالب است بدانید که فروش منبت آماده یکی از حوزه‌های فعالیت کار بر روی صنایع چوبی، پلاستیکی و فلزی محسوب می‌شود که بیشتر حجم کار آن به محصولات چوبی اختصاص یافته است. یک منبت چوبی در حوزه‌های مختلف کاربرد دارد، از سر ستون های چوبی بگیریم، تا منبت های آماده کار شده بر روی کابینت‌ها، میز آشپزخانه، و سایر وسایل منزل.

اما چرا فروش منبت آماده طرفداران بسیاری دارد؟ چرا اغلب کارگاه‌های کوچک ترجیح می‌دهند که به جای خرید دستگاه سی ان سی، به سراغ این منبت‌ها بروند؟

چون نیازی به خرید دستگاه منبت کاری ندارند

بله! درست فهمیدید! اولین و مهمترین دلیلی که فروش منبت آماده در بین کارگاه‌های کوچک طرفداران زیادی دارد این است که آنها مجبور به خرید دستگاه منبت کاری نیستند و از این طریق بخش مهمی از سرمایه خود را حفظ می‌کند. طبیعت کارگاهی که قصد خرید دستگاه منبت کاری داشته باشد، باید بخش مهمی از سرمایه اولیه خود را به خرید این دستگاه‌ها اختصاص دهد (البته خرید دستگاه منبت کاری با اقساط بلند مدت از این قضیه مستثنا است).

این موضوع باعث می‌شود که سرمایه کافی برای خرید مواد اولیه وجود نداشته باشند و فرآیند تولید آنها تحت تأثیر قرار گیرد. از طرف دیگر، زمانی که یک کارگاه به تولید منبت فعالیت داشته باشد، علاوه بر خرید دستگاه، باید هزینه استخدام کارگر و اپراتور را نیز بپردازد که بخش دیگری از سرمایه آن را به خود اختصاص می‌دهد.

در کنار این دو مورد اگر مسئله تولید ضایعات و خطا در برش آنها را نیز در نظر بگیریم، طبیعی است که فروش منبت آماده برای آنها گزینه بهتری است و به راحتی می‌توانند کار تولید خود را انجام دهند.

چون از کیفیت منبت آماده مطمئن هستند

در حال حاضر شرکت‌های مختلفی به تولید و فروش منبت آماده فعالیت دارند. این شرکت ها به منظور کسب درآمد و جذب مشتری مجبور هستند که کیفیت محصولات خود را در سطح بسیار بالایی نگه دارند. از سوی دیگر این شانس را برای مشتریان خود نیز قائل شده‌اند که الگوهای خود را به آنها سفارش دهند و تولید منبت با توجه به سفارش آنها انجام گیرد.

حال خریداری که سفارش خرید این محصولات را به شرکت مورد نظر می‌دهد، هیچ مسئولیتی در مورد ضایعات و نحوه انجام کار آنها ندارد و تنها منبت آماده با کیفیت می‌خواهد. تمامی این دلایل می‌توانند استدلال کاملی برای با کیفیت بودن منبت آماده شرکتی باشند. زیرا زمانی که خریدار به بررسی نمونه کارهای این شرکت‌ها می‌پردازد، این امکان را دارد که کیفیت تک تک آنها را بررسی کرده و محصول مورد نیاز خود را با توجه به این کیفیت انتخاب کند.

بنابراین بیراه نگفته‌ایم که فروش منبت آماده می‌تواند محصولی با کیفیت و با دقت بسیار بالا در اختیار کارگاه‌های کوچک‌تر قرار می‌دهد. شرکت‌های خریدار حتی این شانس را دارند که در صورت پایین بودن کیفیت منبت‌ها، آن‌ها را به شرکت‌های تولیدکننده بازگرداند. این یعنی کیفیت منبت خریداری شده تضمین شده است.

چون سرعت تولید قطعات افزایش می‌یابد

برای اینکه بتوانیم افزایش سرعت تولید قطعات و محصولات با استفاده از فروش منبت آماده بررسی کنیم، باید دو حالت متفاوت در نظر بگیریم.

در حالت اول، کارگاه برای خرید دستگاه منبت کاری اقدام می‌کند. در این صورت، هزینه تولید منبت پایین‌تر است و قیمت تمام شده آنها نسبت به منبت‌های آماده پایین‌تر در می‌آید. در کنار آن، صاحب کارگاه مجبور است که بخشی از نیروی کارگاه را به کار با این دستگاه اختصاص دهد و حتی زمان لازم برای کار این دستگاه و تولید قطعات مورد نیاز کارگاه در نظر بگیرند.

حال اگر طرف مقابل را در نظر بگیریم، در این حالت فرد می‌تواند بخش مهمی از سرمایه خود را به خرید منبت آماده اختصاص دهد. با توجه به تنوع بازار، می‌توان ادعا کرد که به ندرت موردی پیدا می‌شود که توسط شرکت‌های سازنده منبت عرضه نشود. بنابراین شخص خریدار مطمئن است که الگوی مورد نیاز خود را می‌تواند در بازار پیدا کند و نیازی به طراحی آن نخواهد داشت.

در ضمن شرکت‌های مخصوص فروش منبت آماده این آپشن را نیز در نظر گرفته‌اند که امکان سفارش یک الگو یا طرح خاص وجود داشته باشد. به همین دلیل، قطعه منبت آماده بلافاصله به کارگاه اختصاص داده و بر روی نمونه کار نصب می‌شود. به همین راحتی سرعت تولید کارگاه افزایش می‌یابد و به سفارش مشتریان پاسخ داده می‌شود.

چون گزینه خرید متنوعی در اختیار دارند

زمانی که مسئله فروش منبت آماده مطرح می‌شود، ناخودآگاه ذهن ما به سمت قطعاتی می‌رود که از پیش تولید شده‌اند و هیچ تنوعی در آنها وجود ندارد. اما این وضعیت در مورد منبت‌های آماده صادق نیست و شیوه‌های مختلفی برای تنوع بخشیدن به محصولات شرکت های تولید کننده وجود دارد.

همانطور که در بالا اشاره شد، یکی از روش‌هایی ابداعی که شرکت‌های تولیدکننده از آن استفاده می‌کنند، گزینه سفارش خرید است که در جریان آن خریدار می‌تواند الگو و طرح مورد نظر خود را به شرکت فروشنده سفارش دهد و نمونه کار مورد نظر خود را تحویل بگیرد. این موضوع، برای کسانی که به دنبال تنوع بالا در خرید خود هستند مناسب است.

اما شرکت‌های تولید کننده منبت آماده منتظر سفارش مشتریان خود نمی‌مانند و محصولات خود را در دو سبک و شیوه جداگانه تولید می‌کنند. در سبک اول، آن‌ها از الگوهای تکراری که در بازار بسیار پرمصرف هستند استفاده می‌کنند و معمولاً اکثر خریداران از آنها بهره می‌برند.

حالت دوم به صورتی است که شرکت‌های تولید کننده، از چند الگوی فانتزی و انتزاعی استفاده می‌کنند که احتمال سفارش خرید آنها وجود دارد. بدین طریق، محصولات متنوعی برای فروش منبت آماده وجود دارد و مطمئناً به سفارش مشتریان پاسخ مناسبی داده می‌شود.

 

کلمه کلیدی : فروش منبت آماده

درباره نویسنده

تیــم طراحــی و توسعـــه گوگـــــــــل